Yatırımcılara en son ne zaman email attınız?

Yatırımcılara en son ne zaman email attınız?

Yatırımcı listenize bu ay kimler eklendi?

Dışarıdan sermaye almak istemiyorsanız veya ileride de kesinlikle ihtiyaç duymayacağınızı düşünüyorsanız, problem değil.

Ama bir gün yatırım almanız olası ise, tavsiyem ileride masaya oturabileceğiniz kişileri her ay kısa bir email ile şirketinizdeki gelişmelerden haberdar etmeniz.

Size servis veren kişilerle olan ilişkinizi düşünün.

Sadece ihtiyacınız olduğunda mı konuşuyorsunuz kendileri ile, yoksa işiniz düşmese de aradaki ilişkiyi canlı tutmak için gayret sarf ediyor musunuz?

Muhasebeyi, reklamı, IK’yı, müşteri ilişkilerini ayda bir kere veya sadece bir problem yaşanınca mı düşünüyorsunuz, yoksa bu alanlara disiplinli bir şekilde ayırdığınız bir zaman var mı?

Finansman bir işletmenin olmazsa olmazı.

Eğer kendi kaynaklarınızla veya şirketinizin nakit akışı ile hedeflerinize ulaşmanız mümkün değilse dışarıdan borç veya sermaye desteği alacaksınız.

Bu sebeple bu ilişkileri kurmaya ve canlı tutmaya önem verin.

Şirketiniz hakkında aylık paylaşacağınız kısa bir güncelleme yatırımcıların aklında yer etmenizi sağlar, ilişkiyi canlı tutar ve onların aklına sektöre ilgi olması halinde ilk sizler gelirsiniz.

Yatırıma ihtiyacınız olmadığı zaman bu ilişkileri kurmak, olması halinde süreci siz ve girişiminiz için kolaylaştıracaktır.

 

Photo Credit: http://www.mirror.co.uk/tech/pokmon-live-action-movie-coming-7765098